Przejdź do treści

Warto być przyzwoitym

Postanowiłam dzisiaj podzielić się z Wami swoimi przemyśleniami z ostatnich dni.

Czas pandemii pokazuje na jakim lichym fundamencie stoją niektóre biznesy. Wielu przedsiębiorców nie miało wystarczającej poduszki finansowej, by łatwiej było przetrwać ten okres. Spora część osób wokół mnie potraciła też pracę, mają problemy z zachowaniem bilansu w finansach. Jednak to, co mnie uderza to fakt, że nie każdy w tym czasie gra fair. Rozumiem, że w trudnych chwilach tonący brzytwy się chwyta, ale w życiu i biznesie sprawdza się podstawowa zasada:

WARTO BYĆ PRZYZWOITYM

Zdaję sobie sprawę, że gdy staje się ciężko starasz się za wszelką cenę utrzymać na powierzchni. To zrozumiałe i poprawne! Jednak zachęcam Cię do szukania rozwiązań, które będą moralnie bezdyskusyjne. Nie musis z wprowadzać w błąd, dawać gorszą jakość za wyższą cenę, celowo podwyższać cenę, by korzystać na strachu.

W moim życiu zawsze staram się być uczciwa w stosunku do innych ludzi. Jak nawalę, to przyznaję się i szukam rozwiązania. Gdy wiem, że nie dam rady – odmawiam zlecenia. Może w tamtej chwili czasem na tym tracę, możliwe, że mogłabym lepiej zarobić. Wolę jednak być w porządku. A to procentuje! Osoby, z którymi wcześniej współpracowałam, robiłam coś za darmo, bo nie było ich stać lub polecałam do danego zadania osoby, które będą lepszą alternatywą piszą do mnie teraz z zamiarem podjęcia współpracy – MEGA. Wiem, że bycie przyzwoitym zaprocentuje – za rok, dwa, czy pięć.

To co do Ciebie piszę nie jest ani odkrywcze, ani tajemne, a jednak często o tym przedsiębiorcy zapominają.

Jeśli nie wiesz jak się zachować, bądź po prostu dobrym człowiekiem. To do Ciebie wróci 🙂