Przejdź do treści

Skąd czerpać wiedzę o biznesie?

Prowadząc swoją własną firmę musisz aktualizować swoją wiedzę i szukać nowych rozwiązań do rozwoju różnych obszarów jej funkcjonowania. Poniżej przedstawiam Ci kilka miejsc, z których czerpię wiedzę i inspirację do ulepszania swojego biznesu. Co byś tu jeszcze dopisał?

Blogi

Pani Swojego Czasu – kompendium wiedzy o zarządzaniu sobą wcześnie, realizacji celów oraz prowadzeniu biznesu online.

Paweł Tkaczyk –Paweł ma talent do opisywania nawet najtrudniejszych pojęć w prostych słowach. Porusza tematy marketingu, biznesu i psychologii. Jego artykuły są zawsze wypełnione konkretami.

Artur Jabłoński – jeśli zamierzasz zacząć korzystać z narzędzi reklamowych Facebook’a i Google’a, to ten człowiek z pewnością Ci pomoże. Porusza też tematyki content marketingu i psychologii konsumenta.

Jak oszczędzać pieniądze – jeśli myślisz, że możesz prowadzić biznes mając burdel w finansach to się grubo mylisz. Michał na swoim blogu dzieli się wiedzą na temat budżetu domowego, budowania oszczędności, inwestowania, wychodzenia z długów itp. Nie boi dzielić się konkretnymi liczbami. Jest też skarbnicą wiedzy dla osób, które zamierzają wydać samodzielnie swoją książkę.

Jacek Kłosiński– jak działać w branży kreatywnej? Między innymi o designie. produktywności i biznesie pisze w ciekawy sposób angażując swoją społeczność.

Muszę Wam powiedzieć  – jeśli przygotowujesz się jednak do rozpoczęcia nowej pracy lub chcesz dobrze przygotować się do zatrudniania pracowników to warto zapoznać się z materiałami udostępnionymi przez Monikę.


Youtube

Mówiąc Inaczej– o języku polskim w humorystycznej formie i krótkich odcinkach.

Po cudzemu – możesz doskonalić swoją znajomość języka angielskiego z pomocą Arleny i ciekawych przykładów z filmów, seriali i piosenek.

Kamil Kozieł – to człowiek, który o wystąpieniach publicznych wie bardzo dużo i dzieli sie swoją wiedzą m.in. na YT. Zachęcam Cię do oglądnięcia jego filmików i wystąpień, ponieważ w bardzo przystępnej formie opowiada o tym, co w nich jest najważniejsze.


Instagram

Mamaginekolog – kobieta – rakieta! Pokazuje w jaki sposób można od bloga i dzielenia się wiedzą specjalistyczną przejść do prowadzenia dużej firmy i zarabiania konkretnych pieniędzy. Jest inspiracją dla wielu osób w jaki sposób można prowadzić profil z bardzo zaangażowaną społecznością i czerpać z tego konkretne korzyści.

Monika Kamińska – prowadzi markę odzieżowa premium. Monika także zaczynała od bloga, a teraz często opowiada o kulisach prowadzenia zarówno biznesu online, jak i stacjonarnego butiku.

To się opłaca Agnieszka Skupieńska – dopracowane materiały z zakresu prowadzenia biznesu w formie “puzzli biznesowych”. Widać przemyślaną i spójną wizualnie komunikację. Warto przyglądać się temu jak może wyglądać dobrze prowadzony profil na instagramie.

Janina Daily – osoba, która na pierwszy rzut oka wyłamuje się wszelkim schematom jeśli chodzi o profesjonalną komunikację, jednak według mnie jest to GENIALNIE prowadzona społeczność wokół własnej marki osobistej. W dobie dopracowanych, idealnych profili osób pokazuje codzienność, ciekawe wydarzenia i zabawne chochliki losu, które przybliżają czytelnika do niej. W nienachalny (hahaha) sposób promuję swoją książkę.


Podcasty

Mała Wielka Firma – o biznesie i wszelkich jego aspektach w bardzo przystępny sposób. To kopalnia wiedzy od wielu specjalistów zgromadzona w jednym miejscu.

Pani Swojego Czasu – biznes online od kuchni,  prowadzony w bezpośredni sposób. Pokazuje dużo konkretnych rozwiązań na przykładzie marki PSC.

Okiem Cyrana – Jakub Cyran –  bez sprzedaży nie ma biznesu. Sprzedajesz swoje produkty, usługi, idee…. Kuba to kopalnia wiedzy o dobrych procesach sprzedażowych. Podcast dopiero startuje, ale już teraz znajdziesz wartościowe materiały.

Zapraszam Cię także do zaglądania do mnie na bloga, będą się tam sukcesywnie pojawiać nowe tematy 🙂


Chcesz być ze mną w kontakcie? Polub mnie na Facebooku, dołącz do mojej sieci kontaktów na Linkedin, spotkajmy się też na Quora 😉